Topik: Keressünk mangát,avagy ki mit ajánl

Nah,gondoltam talán így nem leszek akkora off,ha topicba írok big_smile
Szóval,tõletek még nem kérdeztem meg,hogy ismeri-e valaki a Les Bijoux c mangát? big_smile Animevbolton láttam,és olyan szép a címlapja...persze az ANN-en sem találtam róla semmit...

Na mindegy,meg igazából körkérdést is akartam feltenni:4 mangát igényelhetek meg magamnak karácsonyra,de nem tudok dönteni.A bõség zavarában szenvedek.Soroljak nektek lehetõségeket,melyekre rákényszerülök,vagy hagyjam a francba? tongue

Nézzetek sok-sok Wolf's Raint,Ayashi no Cerest,Angel Sanctuaryt és Kenshint!!!
És olvassatok sok-sok Kagen no Tsukit,Fushigi Yuugit és X-et!!!!

I wanted to tell my old self,that in order to protect someone you have to sacrifice your own life.But to continue to protect someone is to never betray him.

Re: Keressünk mangát,avagy ki mit ajánl

a Les Bijoux- ról telleg nem sok mindent lehet találni... annyit sikeredett, hogy 5 kötetes, fantasy mûfajú és feltehetõleg koreaiak az alkotók ( a nevekbõl tippeltem), valamint 2004-ben jelent meg az elsõ kötet- a grafika tényleg szép, és ha tudnék franciául akkor a storyról is tudnék mit mondani de sajnos nem tudok ^^"
ajánlani csak akkor tudok neked mangát, ha megmondod milyen mûfajra gondolsz...
amiket én is gyüjtök: Chrno Crusade- fantasy, dráma, romantikus (nem nagyon), shounen
Kamikaze Kaitou Jeanne- magical girl, romantikus, dráma, shoujo
Fushigi yuugi- de asszem ezt te is ismered
Legend of the sword- fantasy, kaland- szerintem lightos, de szórakoztató
aztán amiket még szeretek: Ayashi no Ceres, Árnybíró, watashi no Ookami-san, Naruto, Marmalade boy és még sokan mások...XD

ami a karácsonyt illeti, én is mangákat kapok a fa alá, méghozzá majdnem mindenkitõl, szal vehetek egy pár darabot... big_smile
nagyon remélem a carlsen comics szállít pár naruto kötetet ( bár augusztus óta semmit nem hoztak :S)- ezzel biztosan meglepem magam big_smile - ha hoznak

http://i182.photobucket.com/albums/x112/miyumesan/Msolat2-d.graymansign.jpg

nagy nehezen sikerült kikönyörögnöm, h mangát kapjak karácsonyra! ^^ Nehéz volt eldönteni, h milyeneket rendeljek, de aztán sikerült.  6-ot rendeltem, úgyhogy nem lesz vmi olcsó! big_smile
amiket rendeltem: FMP, Ouran Host Club, D.N. angel, Gravitation, Magister Negi Magi!- ezt még nem ismerem, de megtetszett a borítója:)), Tokyo Mew Mew.

-De te... Te úgyis velem maradsz, és helyettem is sírsz majd, ugye?- Eyes

Na hát én végülis 2 Les Bijoux kötet mellett döntöttem ^^" Valamint egy X vol 02,és egy WolfÂ's Rain vol 02 mellett.
Tudjátok min gondolkodtam még?Deep Love-on.Mert az annyira de annyira szép.Meg X-Kai-n,de arról sem találtam túl sok véleményt.Ismertetõt ugyan igen,dehát az ismertetõk mindig olyan szenvtelenek :S

De tudjátok mi a legnagyobb gond?Az,hogy folyton olyanokat találok meg,amik baromira hosszúak^^" Mert én szeretem pl Ayashi no Cerest is,de az is 19 kötet...nem baj,életem végére csak  meglesznek big_smile

Nézzetek sok-sok Wolf's Raint,Ayashi no Cerest,Angel Sanctuaryt és Kenshint!!!
És olvassatok sok-sok Kagen no Tsukit,Fushigi Yuugit és X-et!!!!

I wanted to tell my old self,that in order to protect someone you have to sacrifice your own life.But to continue to protect someone is to never betray him.

Mostanában D. Gray-man mangát olvasgatok, anime is készül belőle, a 37. résznél tartanak és egyre rosszabb lesz.
A manga viszont kifogástalan. Valaki ismeri?
infókat itt találtok róla: http://dgm.extra.hu

Az animébe belenéztem, de nálam már az elsõ rész elásta magát, a mangával utánna már nem is foglalkoztam, pedig régebben gondoltam rá, hogy beleolvasok. Nem az én mûfajom...

http://img81.imageshack.us/img81/4818/ph34rt3hcut3on3sha7.png

Nem bírod a vérbeli shounen fight mangákat?  :cry:
Amúgy nekem se került be a TOP10-ebme big_smile

A rühellem azt hiszem jobb kifejezés lenne rá big_smile

http://img81.imageshack.us/img81/4818/ph34rt3hcut3on3sha7.png

én mindenkinek ajánlom a Gintama-t big_smile egyszerûen nagyszerû tongue legalábbis nekem nagyon tetszik. mellesleg a one piece is jo smile

már nagyon várom h jelenjen meg Bizenghast 3. elsõ 2 kötet megvan és nagyon ott van. ahhoz képest h amcsi mû egész jol sikeredett szvsz.

life is pain, get over it

*bõszen bólogat* Gintamát én is ajánlom, mert hatalmas poénok vannak benne és igazi kikapcsolódás... és bár nem teljesen, de nagy vonalakban azért követi az animét.  :cool:

Emellett még ilyeneket olvasok hogy
-Árnybíró (szerintem egyre jobb és jobb lesz a sztori, most már végképp elköteleztem magam mellette)
-Amon (OMG  :smt107 szerintem ha színes lenne csak a pirosat látná az ember annyira erõsen brutális, de imádom  :smt077 )
-Street Fighter (és itt erõsen offba megyek mert külön kiemelném azt hogy sikerült beszereznem egy csodálatos képregény gyûjteményt melyet az UDON csapat készített és adott ki és eddig négy kötetecske... egyszerûen lélegzetelállító  :smt107 mind minõségileg mind tartalmilag, arról nem is beszélve hogy színes az egész.. de persze csak azoknak ajánlom akik olyan fanatikusak mint én és ismerik valamelyest a játékot big_smile)
-Naruto (hogy õszinte legyek..kezd egyre kevésbé érdekelni a sztori.. fárasztó és bonyolult..  :roll: de azért még nem adtam fel teljesen, mert kiváncsi vagyok  :wink: )
-Rurouni Kenshin (a magyar változat természetesen... bár én már olvastam és láttam is a sztorit korábban... nagyon jó és izgalmas, vannak benne poénok is de mindig a megfelelõ helyen és idõben, akik szereti a történelmi shounent annak egyszerûen kihagyhatatlanul kötelezõ big_smile)

Mér én vagyok mindenhol az utolsó? :?

Érdekes sztoriba botlottam... adott egy pasi aki fémes cuccokat eszik, jaja ez nem vicc, bizony tényleg megeszi. big_smile Na és ebbõl mi következik? Hogy amit megeszik az ki is jön belõle, mindenféle formában, hol egy kiborg nõ, hol egy jó kis világpusztító fegyver, miegymás.  :lol: És mielõtt valaki félreérti, ezek a dolgok a kezébõl nõnek ki. big_smile
A címe Eat-Man... lehet felveszem amolyan projektnek és lefordítom, mert sikerült beszereznem mind a 19 kötetet angolul. De van még belõle 2x12 résznyi anime is, amibõl a második felét ajánlom mert az elsõ kissé összevisszára sikerült.  :cool:

Jee... újabb gyöngyszemet találtam... és egyszerűen odavagyok érte. big_smile

http://www.8manga.com/pics/0804/01/74302327faj.jpg
Akumetsu
Szóval ahogy az előzőnél is... adott egy fiatal kölök, aki a középiskola utolsó évét tapossa, és kitalálja hogy igazságot szolgáltat. Ezért fog egy ijesztő maszkot, néhány igen komoly fegyvert és hi-tech cuccot, aztán belevág az éjszakába, hogy leszámoljon a korrupt bűnözőkkel és rossz fiúkkal. Később igen érdekes dolgok is kiderülnek, mint hogy pl. több is van belőle (amolyan klónok), és ha az egyik meghal akkor a valódi és a maradék megkapja az emlékeit. Így a rosszfiúk elkezdenek rettegni tőle, mert így olyan mintha halhatatlan lenne. Eszméletlen laza és jópofa a srác, és az egész manga is hihetetlenül izgalmas, fordulatos. Ajánlom ezt elsősorban azoknak, akik szeretik az akciódús és pörgős sztorikat, és bírják brutális, véres jeleneteket, amiben ez igencsak bővelkedik. A manga összesen 18 kötetes, és az Izumo no Ryuu fordítócsoport jelenleg a 10. kötetnél jár.

http://mangakingx.com/manga/Wolf%20Guy/thumbs/Wolf%20Guy.jpg
Egyébként ugyanez a fordítócsoport belevágott ugyanennek a mangakáknak (ketten vannak, egy író és egy rajzoló) egy másik művébe is, a  Wolf Guy -ba, amiről még annyira nem tudok nyilatkozni de az eddigi röpke 4 fejezet egész érdekes. Jó kis farkasemberes sztorinak ígérkezik.

Ahh... képzeljétek, új kedvencem támadt ismét. *----* big_smile
A címe Until Death Do Us Part, egyszerűen fantasztikus.. tisztára Akumetsu (másik nagy kedvenc *-*). Najó nem annyira, de van hasonlóság stílusban.

A sztori nagyjából az, hogy van egy 12 éves kislány, Haruka, akit üldöz néhány nagykutya meg maffiózók meg jó sokan, mivel van egy különleges képessége. Ez abból áll, hogy képes bizonyos dolgokat előre látni. Mint például azt is meglátta előre, hogy kit talál érdemesnek arra, hogy megmentse. Ekkor találkozik Mamoruval, aki meglepő módon vak, viszont remekül bánik a karddal és verekedni is tud, ha kell. Csapattársa (mert nem egyedül dolgozik ám) segíti őt mindenben, akinek van mindenféle jó kis hi-tech cucca, többek között ő szerezte Mamorunak azt a napszemüveget is, amivel "látni" képes (persze csak körvonalakat). És persze ők ketten leszámolnak minden bűnözővel (na ebben hasonlít meglehetősen az Akumetsu-hoz). Egyébként szintén nagyon izgalmas kis történet, szép grafikával és remek karakterekkel.

http://img31.imageshack.us/img31/9339/uddup2500.jpg (hát nem aranyos.. big_smile, ő Mamoru csapattársa, Ryotaro - egyben a kedvencem a mangából)
http://img31.imageshack.us/img31/4540/untildeath.jpg (ez meg a borítója, a két főszereplővel, Mamoru és Haruka)
http://fc05.deviantart.com/fs42/f/2009/ … _Khaos.jpg (egy igen jó fejezet, igen jó színezése)

Utoljára szerkesztette Shinzo (2009. 06. 18. 21:43:35)

Én most a Shaman King-et kezdtem el olvasni, nemtom ti hogy vagytok vele, de én így 5 fejezet után azt tudom mondani, hogy eddig jó.

Ezúton szeretnék egy kis önreklámot benyomatni ide. cool
Kb. jó 3 hónapja én és még két ember mangafordításba kezdtünk, összesen négyet csinálunk egyszerre (Wolf Guy, Shamo, Otogi Matsuri, Ushio to Tora). Ha esetleg valakit érdekelnének ezek, az meglesheti a http://sashidou.wordpress.com/ címen.^^

Sok sikert a melóhoz smile Ki is linkellek az rpg oldalamon, nem a legjobb reklám de az is valami smile

Köszi szépen smile Jaja, az is valami....cserébe a te oldaladat is kiraktam a miénkre smile

Kösz a csere-berét.
Ja és ha majd egyszer rámjön a manga olvashatnék akkor azt is megnézem, hogy mit fordítottatok smile Bár Azt láttam, hogy egyik sem Naruto meg Haruhi, szóval biztos jük lehetnek smile
- - - - - - -
Ja amúgy az rpgfan.eoldal.hu-t nem használom már ^^ mert wordpress-es lettem.

Most már csak egy valamit árulj el, mert oltárira fúrja az oldalam....  Hogy ki van az itteni képeden?????? De részletes leírást kérek ám. smile

--------------

És hogy ne csak off legyek... tongue

Minek fordítanék Naruto-t? Arra ott a hivatalos kiadás meg a naruto-kun cool
Nos a Wolf Guy messze a legolvasottabb mangánk, ütős darab meg kell hagyni. És az AA-n mindegyik olvasható online-ban is, ha valaki nem szeret töltögetni. smile

---------------

Ja, értem. Akkor a másik oldaladat is kirakom. smile

Utoljára szerkesztette Shinzo (2010. 04. 25. 19:47:26)

Ki van a képemen?
A Shin Megami Tensei (III) Nocturne: Lucifer's Call című PS2 játék főszereplője. Angolul: Demi-Fiend, japánul: Hito-shura.

Pont Most dobtam ki egy írást, ha érdekel nézz be: big_smile
http://hardcoregamer102.wordpress.com/2 … /#more-104

Azóta utána nyomoztam, meg el is olvastam a cikkedet. smile
Jónak tűnik...nagyon tetszik a karakter, kár hogy nincs PS-em amivel kipróbálhatnám. sad
Igaz, nem lenne mikor.... kevés az időm, ami meg van azt a fordításra használom fel.
SMT-ből egyedül az anime verziót ismerem, de az nekem tetszett. Meg a Digital Devil Monogatari Tensei OVA-t, bár az csak lazán kapcsolódik ezekhez, de az sem tartom rossznak.

Jah vagányak a tetkói nem? big_smile

Most utánanéztem egy kicsit
Nem is tudtam, hogy van SMT-ből anime, csak a Digital Devil Monogatari: Megami Tensei-ről tudtam (ami az első Megaten játékból készült. A Devil Children  elég gagyinak néz ki, meg akkor gondolom te a Shin Megami Tensei: Tokyo Mokushiroku-t láttad, az miről szól kb?
- - - - -
belenéztem, nagyon béna... törlöm is.