Topik: Neon Genesis Evangelion

Van aki e animét nem ismeri? tongue Aki mégis ilyen: Neon Genesis Evangelion

Nekem az egyik meghatározó filmes élményem mind a mai napig. A sorozat hihetetlenül hangulatos, elgondolkodtató, komplex. Ugyanakkor sajnos sokszor következetlen és túlságosan "darkpozõr". Az End of Evangelionra mindez hatványozottan igaz, de azt egyenesen imádom: a rendezés, a zene, a színek, az egészenek a hangulata annyira hatásos egységet alkot, hogy hiába próbálom kritikusan nézni, a rajongásom erõsebb ennél. smile

Ki, hogy vélekedik az NGE-rõl?

NULL

Re: Neon Genesis Evangelion

Hát én láttam szinte végig és nekem nagyon tetszett.Nem is értem, hogy nincs még ilyen téma, nekem a legjobban Asuka Lingley jött be. smile

http://i106.photobucket.com/albums/m278/kaname119/THC.jpg

Eleinte én is nagyon rajongtam érte, aztán szépen-lassan rájöttem, hogy kevesebb van benne, mint ami elsõre látszik. Ettõl függetlenül foggal-körömmel védem mindenhol és persze örök kedvenc marad.
Igen, nekem is Asuka a kedvencem. Meg persze Gendo.  8)

"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes." Or should I?

Raizen wrote:

Igen, nekem is Asuka a kedvencem. Meg persze Gendo.  8)

Gendo is elég kedves karakter, bírom is, de azért Asuka marad a kedvenc. big_smile

A sorozatot láttam, tetszett is, de mégsem volt rám akkora hatással, mint például a Berserk, a Lain vagy a Gungrave.
Az End OF Evangeliont éppen most szedtem le, majd irok róla vélemyényt.

Az elsõ animéim egyike, már nem is tudom hányszor láttam. Nálam top3as. Ha nincs lehet h most nem néznék animéket. IM(NS)HO nem túl sok anime van ami túl tudja szárnyalni történetben és hangulatban az NGE-t. Legalább is számomra.

I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.

DaeusEx wrote:

Az elsõ animéim egyike, már nem is tudom hányszor láttam. Nálam top3as. Ha nincs lehet h most nem néznék animéket. IM(NS)HO nem túl sok anime van ami túl tudja szárnyalni történetben és hangulatban az NGE-t. Legalább is számomra.

Nálam is benne van a Top3-ban.Valahogy így van a sorrend:
1.Full Metal Panic
2.Elfen Lied
3.Neon Genesis Evangelion
big_smile Hajrá Asuka.

Az egyik elsõ anime volt, amit japánul láttam. Akkoriban nem igazán voltam még jártas az animékben, éppen ezért szerencsére a sorozatot körülvevõ hype-ból is kimaradtam. ^^" Máig szeretem, mivel fiatalon láttam, akkoriban még nagy hatással volt rám. Mára már annyira nem tartom nagyra, de még mindig alapnak tartom. A mangák meg nagyon szépek, imádom Sadamoto rajzait. *.*
BTW. én eleinte Asuka-fan voltam, mára már Rei-t és Asuka-t is egyformán kedvelem. Shinji viszont mindig idegesített, már régen se bírtam az angstolós karaktereket. ^^"

http://i3.photobucket.com/albums/y88/Tenshike/cosesmsign002.gif

megnézvén az End of Evangeliont háttttt elégé úgy éreztem hogy mr.készítõk elveteték a súlykot és elég sok értelmetlen csak a nehéz emésztést elõsegitõ jelenetet pakoltak bele...javitstok ki ha tévedek szerintem néhány dolog csakis azért került bele hogy hoszú évekre megosza a rajongókat és hogy nagyon nagyon szélsõséges legyen ezzel persze semi probléma lévén nem válaszolni kell mindenre hanem jól kell kérdezni...na ez sikerült nekik

csak nehogy valaki azt mondja hogy õ érti,mert akor azt bizonyitja azt hiszi õ a rendezõ.....

Nincs abszolút jó és gonosz nics igazság csak alkony amiben élünk.....és csak nekünk köszönhetõ hogy a hajnal alkonyá változott.

j.e.h.u.t.y.: Ez egy apokaliptikus látomás. Egy álomban is keresed az értelmet? Egyébként sztem. néhány szimbolikus utaláson kívül érthetõ volt az egész. A SEELE legyártotta az Eva-sorozat maradék darabjait, Kaworu klónjaival együtt. Az eredeti terv az volt, hogy Lilithet és a Lance of Longinust használják a "továbblépéshez", de mivel a NERV kilõtte a LoL-t, ezért kénytelenek voltak az Eva-sorozattal (az Eva-01-gyel központi helyen), és a Lilith+Rei párossal megoldani a kérdést (ezért szerencse, hogy Rei nem volt hajlandó feláldozni magát, ahogy Gendo szerette volna, mert akkor valszeg. nem valósulhatott volna meg a terv). Velük betöltötték a Systema Sephrioticumot és így Shinji (az Eva-01 pilótája) kezébe került a döntés, milyen szinten folytassa az emberiség: egyetlen kollektív tudatban összeforrva az idõk végezetéig, vagy a földi lét újrakezdése. A képek a világról és az emberekrõl valszeg. a Shinji agyában lezajló emlékek+gondolatok keveréke volt, amikor hezitált, hogyan kéne dönteni. Ez az a bizonyos álomszerû állapot, aminek nincs semmi szerepe azon kívül, hogy bemutassa Shinji vívódását. Kaworu és Shinji között zajlik le ez a beszélgetés:

"Nem értem, mi a valóság...

Nem tudod elválasztani a saját igazságod,
 És mások valóságát.

Nem tudom, hol találjam meg a boldogságot...

Így csak az álmaidban vagy boldog.

Akkor ez egy nem létezõ világ... a világ , ahol senki sem létezik...

Nem, ez csak egy álom.

Akkor én sem létezem.

Ez a kényelmes variáció a te találmányod arra, hogy megváltoztasd a valóságot.

És ez baj?

Az álmot használtad, hogy elmenekülj a valóság elõl.

Miért nem álmodhatom, hogy egyedül vagyok?

Mert az már nem álom, csak a valóság helyettesítése.

Szóval... hol van az álmom?

Az a valóság meghosszabbítása.

De hol van a valóságom???

Az álmod végén."

Shinji végülis -annak ellenére, hogy azért menekült az összeolvadásba, hogy ne kelljen másokat "elviselnie"- végül mégis az újrakezdés mellett dönt. Shinji és Asuka tehát mindenképp túlélik (valszeg. Shinji akarta, hogy Asuka mellette legyen). Shinji utoljára, kétségbeesetten összegyûjti az összes dühét és fájdalmát és fojtogatni kezdi Asukát. Végül Asuka érintésére megnyugszik és összeroskad. A többiekrõl nem tudni semmit, de valósznûleg -idõvel- õk is újjáélednek.

Remélem, most már világosabb egy kicsit. Bár beismerem, nem vagyok maga Anno.

"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes." Or should I?

Az NGE-vel én úgy vagyok hogy amikor elõször láttam:"N1,alapmû,kultusz cucc etc. etc." de aztán ahogy egyre több anime-hez lett szerencsém némileg átértékelõdött a dolog és abban a tényleg van igazság hogy a szimbólum rendszere egy az egyben csak kúlfaktor(persze megmagyarázni meglehet csak épp fölösleges)és hogy tényleg túl sok benne az angst szal. korántsem egy tökéletes darab de azért nem véletlenül volt a maga idejében és még most is egy meghatározó darab.
Az EoE-val csak a vége a probléma.Szal.oké hogy végkifejlet meg minden de ezt kevésbe zavaró és erõltett módon is meglehetett volna oldani.Anélkül is megérti az ember a lényegét.

http://s22.photobucket.com/albums/b319/mpepe/th_siglolipwn.jpg
KILLER LOLI POWA!!!^^

mpepe wrote:

.Szal.oké hogy végkifejlet meg minden de ezt kevésbe zavaró és erõltett módon is meglehetett volna oldani.

Biztos, de az alkotók nyilván vmi. "globálisat" akartak alkotni, amibe kissé beletört a bicskájuk. Szóval lehetett volna jobb befejezést találni, de szvsz nem értelmetlen/érthetetlen.

Na igen erre jó példa a RahXephon vagy a Soukyuu no Fafner:egyik sem bír hatalmas horderejû befejezéssel mégis mondanivalójuk tekintetében egyenértékûek az NGE-vel.Azt pedig nem mondtam hogy értelmetlen/érthetetlen csak lehet hogy a sok fölösleges látványelem elveheti az ember figyelmét a lényegrõl(ezért is van hogy néhányan nem értik a lényegét)de persze ez abszolút ember függõ.^^

KILLER LOLI POWA!!!^^

Asuka asuka asukaaaaa 4eveeer :smt077

http://i47.photobucket.com/albums/f153/hraesvelgr476/sigs/Asuka_sig.png

Hát igen, én is szeretem Asuka-t, örök kedvenc marad a sorozatban, bár aki az EVA-t szereti annak a többsége Asuka-t is szereti. tongue

Egy másik témából Wagner-tõl:

juuujjj az end of eva
attól meghaltam egy napra teljesen, az nagyon durva volt
amúgy én az EVA sorozatot animés pályfutásom tök elején néztem, mert mindenki alapmûnek tartotta errefelé

Most öszintén mi volt benne olyan nagyon durva(minden rosszindulatú hangnemtõl mentesen)?De úgy konkrétan?Én ezt máig nem értem szal. oké néhány percre odavág meg úgy magával ragad de semmi olyan nem volt benne amitõl nagyon padlót foghat az ember.Ráadásul egyetlen olyan jelenet volt ami igazán üthet az pedig az Asuka VS EVA05-ös széria(elejétõl a "végéig")A végkifejlet meg olyan "WTF?Ezt most nagyon muszáj volt?" kategória amit bár megkövetelt a sorozat de ha nem veszi komolyan az ember akkor láthatja hogy eléggé erõltetett.

KILLER LOLI POWA!!!^^

basszus, attól, hogy még neked nem tetszett, rám még lehetett akkora hatással, hogy kiütött egy napra
 az egész durva volt, najó kivéve az akciójelenet a 05ös szériával, az csak egy harc, az még nem vágja készre az egész agyamat...
nem tudom, neked nem tetszett most mit  csináljak, végignéztem és utána olyan furán éreztem, hogy azt nem tudom leírni...

idézem magam egy másik témából:
"pont most néztem emg az End Of Evangeliont, feljöttem ide és megláttam ezt a topicot...még nem teljesen vagyok magamnál..nem sikerült kibujnom a sokk hatása alól, csak bámulok magam elé nagy szemekkel és nem tudok megszólalni, mintha minden izmom elzsibbadt volna, ez az anime annyira kiütött [beteszem a Pink Floyd:comfortably numb-ot, hogy még durvábban érezzem magam]...huhh...emberek assze megnézem mégegyszer...ennek pszihedelikus hatása volt..."

bocs, de én ilyen vagyok, túlságosan beleélem magam az e fajta animékbe

1.Félreérttel.Nem azt mondtam hogy nem tetszett csak szimplán megkérdeztem hogy mitõl "ütött ki" annyira? 2."minden rosszindulatú hangnemtõl mentesen" ennek fényében nem értem mire ez a felháborodás de ha így akkor nekem8  :roll: csak szimplán annyian mondják hogy az EoE így meg úgy vágott oda nekik és kiváncsi lettem volna hogy konkrétan miért volt rád ilyen hatással de semmi különösebb oka nincs akkor ennyi volt.
u.i:3. megjegyzésként az Asuka Vs EVA05-ös szériánál nem véletlenül "emeltem" ki a végig szót a másik pedig hogy mit jelent az hogy pszihedelikus?^^Â'(márha van jelentése)

KILLER LOLI POWA!!!^^

nem háborodtam fel smile
fáradt vagyok és nem tudok koncentrálni a dolgokra
a pszihedelikus az valami olyasmit jelent, hogy tudattágító
ha hallgatsz pink floyd-ot, vagy rhcp-t vagy 50es évek beli hippi zenéket akkor megérted, hogy mirõl van szó

na szal az EoE annyira kiütött engem, hogy úgy éreztem mintha be lennék tépve vagy valami ilyesmi, de, hogy miért volt rám ilyen hatással azt nem tudom megmondani

Ok csak úgy jött le az hsz-edbõl.Amugy a pszihedelikust meg azért kérdeztem mert nem találtam az idegen szavak és kifejezések szótárában hippi zenékben pedig nem igen vagyok otthon de azért ahoz  kell egy adag joint hogy az a zene úgy hasson ahogy(de persze nem tapasztalatból beszélek  :roll: )és ez már nagyon off^^Â'
Amugy valóban érdekesen hathat az emberre az EoE mert tény hogy a készítõk próbáltak valami monumentális befejezést készíteni merész képihatásokkal megspékelve de én személyszerint ezt egy idõ után erõltetnek éreztem és azért is kérdeztem hogy Rád konkrétan miért hatott úgy ahogy?(mellesleg szvsz ha kétszer-háromszor megnézed neked is változni fog a véleményed,bár lehet hogy csak bennem van a hiba^^Â')

KILLER LOLI POWA!!!^^

hát terveztem, hogy még párszor megnézem
de nem tűnt erőltetettnek egy cseppet sem

ja és akkor megértesz engem ugyebár? big_smile

Az Eva-t azért néztem meg, mert mindenhonnan csak azt hallottam, hogy alampmû meg hogy miazhogymégnemláttad és hasonlók ...

Szóval. Nem rossz. Nem rossz, de nem is lett a kedvencem. Nagyon érdekes témákat boncolgat, emeltett szép az animáció és egyáltalán nem vontatott a történetvezetés.

Az End of Evangelion viszont már túl sok volt nekem @_@ Enyhén szólva rossz kedvem lett a megnézése után XD De mint film, azért tetszett, csak kicsit durva volt a befejezés.

NULL

Az Evangelion az nagyon király!Az EOE az szterintem nem a legjobb:Az elején amit Shinji mûvel hát az katasztrófa!Amúgy egyszer megnézni nem volt rossz, de engem az Evangelion sokkal jobban megfogott.Ja mongyuk hogy nem teccett az EOE abba az is közrejáccott, hogy olasz szinkronnal láttam, ami finaoman fogalmazva is überatomfujjdenemjónagyongáz kategóriába sorolható!! lol!

"So much to live for, so much to die for. If only my heart had a home..."
"Created a kingdom, reached for the wisdom. Failed in becoming a god..."

miért katasztrófa amit Shinji művel az elején? smile mit vártál tőle, ez Shinjitől várható veiselkedés volt smile

hé...olasz szinkronnal bűn volt megnézni lol

amúgy ha már arról van szó, hogy melyik tetszett jobban az EVA vagy az EoE, akkor azt mondom, hogy mindkettő smile
az EoE-t mondhatjuk úgy is, hogy az EVA alternatív befejezése és sztem ez jobb és érdekesebb volt, mint az EVA befejezés...tehát sztem arról ne is beszéljünk, hogy melyik anime volt jobb

Ha már alternatív befejezéseket emlegetsz... Tudom ajánlani az Evangelion RE-TAKE-et. Ez egy doujin a STUDIO KIMIGABUCHI-tól, kb 500 oldal az egész, az EoE egy lehetséges magyarázata és folytatása. Piszok jó rajzok vannak benne, és zseniális történetet találtak ki.

http://img81.imageshack.us/img81/4818/ph34rt3hcut3on3sha7.png