Re: Elfen Lied

Jól van, én inkább nem kommentálok semmit -_-

NULL

Lumi wrote:

hát én nekem a leírásból nézve nagyon tetszik.Látni még nem láttam,de szeretném.Remélem azért egyszer leadják!
A szavazással kapcsolatosan.Nekem Nyuu a szimpibb.Mert hasonlít rám.Jobban mint Lucy az bisztos.Én Nyuu-ra hasonlítok mert aranyos vagyok de néha ügyetelen is.Én nekem Nyuu a szimpibb!És az animéhez még anynit hogy mindenkinek ajánlom!

Lumi én csak arra akartam utalni, hogy nem kéne megnézned az Elfen Liedet, a hozzászólásodból úgy jött le nekem, hogy kábé 12-13 éves lehetsz, szal az EL nem neked szól, ismertető alapján nem érdemes megítélni animét, mert úgy is az szokott ismertetőt írni, akinek tetszik az a bizonyos anime, ajánlgatni meg nem kell, ha még nem láttad, arra meg ne is számíts, hogy egyszer majd leadják (gondolom az A+-ra gondoltál tongue, valszeg nem az rtl2-re, mert ennyi idősen nem tudhatsz németül), sztem sokan kiaakadnának ha EL-t nyomatna az A+,
figy. először a normálisabb animékkel kéne indítanod, ha már tényleg bele akarod ásni magad a témába (pl amik inkább a te korod beli lányoknak szólnak, mittomén nézzél Kamichu, hánem?)
Hogy mondhatod azt, hogy Nyuu a szimpibb, amikor még nem is láttál EL-t? Hogy mondhatod, hogy hasonlít rád? Én se tudom ki az, de amiket hallottam róla, sztem ne hasonlítgasd magad hozzá, ok? wink

hmR wrote:

^^nemtom anime palyafutasom eddig fiatal stadiumaban vok meg , de nem hiszem , EL nel lesz e-jobb anime a szememben..

Irónikusan akartam írni : ) A Grappler Baki rekordokkal durvább, mint az Elfen Lied. Talán annyi vér, meg repkedõ bél nincs benne, mint amennyi ELben, viszont olyannyira erõszakos, hogy totál az egekbebässza az adneralinszintedet XD A másik meg az hogy szórakoztató is, mert annyira triviális, abszurd ökörség az egész, hogy az már fáj XD Barátaimmal mikor eggyüt néztük már néha görcsölt az arcizmom akkorákat fetrengtünk az animén XDD
Arra akarok kilyukadni, hogy nem szégyen ha bevallod hogy szereted a véres animéket, ki nem szereti lol? XD
Hogy én miért néztem meg és mi a véleményem róla? Hát anno mikor elkezdték sugározni leszedtem az elsõ részét és szintén barátaimmal együtt néztük meg és elsõ reakciónk; ROOOOFLz XDD ,mekkora égbekiáltó ökörség, KELL! XD Hogy emberi érzelmekrõl szól? Biztos, mi az anime nagyrészét sírva röhögve néztük végig, meg azt üvöltüztük, hogy ÖLD MEG, ÖLD MEG!!! VAZEEE!! ROTFL! XD A poén az hogy a készítõk halálosan komolyan gondolták az ilyen abszurd, teljesen fölöslegesen erõszakos helyzetekben lángralobbanó szerelmet. Az anime nagyrésze, meg enyhénszólva KIB@SZOTT morbid! Kiscsaj végtagjait leaprítják, utána meg kifigurázzák a rákövetkezõ epizódokban, hogy milyen kis bánácska, hogy folyton leesik a mûvégtagja... "JUJJ DE POÉN!" - JA NAKTE KSO! Hát kurvára nem az! Viszont az igen, hogy ezt komolyan gondolták LOL! Szal érted, hogy értem. Teljesen fölöslegesen morbid, véres, majd ebbe bele akarják csempészni "a mély mondanivalót" meg a romantikát. Szal nagyon TÁF vaz! XD
Szeretem-e az animét? Persze szeretem. Tetszett-e? Igen tetszett, jó volt, de nem azért tetszett, mint a legtöbb embernek, hanem mert jót fetrengtünk azon hogy mekkora baromság, ja meg persze azért mert fölöslegsen véres volt, ami ROTFL és persze azért mert szeretem a véres animéket XD
Ja és az openingje komolyan mesteri! Azt sikerült nagyon eltalálni. Meg amugyis a képi megvalósítás egészen a helyén volt, szépen színezték az egész animét, cg jó volt, karakterdezign jó volt, habár nem a kedvenc stílusom.
Amugy szerintem elég sikergyanús játékot lehetne csinálni az animébõl. Egy jó kis "bare hands" FPS Lucyval a fõszerepben, és a végén Koutát kelenel kiszabadítani, majd az outro videoban nagy lamúr meg minden XD

tüp-tüdüp

izriot wrote:

Amugy szerintem elég sikergyanús játékot lehetne csinálni az animébõl. Egy jó kis "bare hands" FPS Lucyval a fõszerepben, és a végén Koutát kelenel kiszabadítani, majd az outro videoban nagy lamúr meg minden XD

Na azt a gámát én is szívesen végigtolnám big_smile

http://sig.anidb.net/images/signatures/3654/aBopk/signature.gif

Akkor az én magyarázataim:

Szacsi wrote:

Kouta, hugi meg papa a vonaton (+- Yuka  :P ). Megjelentik Lucy és felaprítja a hugit meg a papát. Szerintem a normális reakció az lenne, hogy Kouta síkít, mint egy idegbeteg, elvégre egy kicsi gyerekrõl van szó. Ha pedig meglátja Lucy-t, még feljebb megy a hangerõ. Vagy pedig a másik véglet, hogy ott helyben sokkot kap és se á se bé.
De Kouta hogy reagál? Kb így: meghökkent tekintet, meglátja Lucy-t, azonnal rájön, hogy az õ keze van a dologban, odarohan hozzá és rángatni kezdi. Na ne
-_-

Ha jól emlékszem sokkot kap és lebénul. :3 Aztán amikor Lucy megemlíti hogy most Yuka kovetkezik, akkor rohan oda és probálja megállítani. Mit tegyen, dobja ki a vonatbol vagy mi? XD Asszem Lucy az állatkertbõl hazafele jovet említi is, hogy ha egyszer sok embert ol meg, akkor Kouta állítsa meg.

madfist wrote:

- Bocs, hogy felaprítottam a családod, de azért szeretsz ugye?
- Persze, hogyne! És ne haragudj, blablabla
WTF!?!?

Hát, nem lenne túl szép dolog beleállítani a fejébe a közelben álló utcai lámpákat, ha egyszer látom hogy õszintén bánja, ha egyszer azt mondja nekem, egyedul csak miattam tudott mindeddig életben maradni,  és korábban említettem neki, hogy ne menjen el, már van otthona és családja, a Mapple Innben. XD Meg gondolom a kezelések alatt is azt sulykolták bele, hogy baleset volt és nem gyilkosság, így a bosszu sem nyomaszthatta [annyira].

Mayu esete meg... Mondjuk egy 104 logikus lett volna [Lehet hívta is? Vagy alapból keresték Bandout? Már nem emlékszem, de a kórházban tért magához, nem az intézetben.], de a maga naiv módján gondolom megpróbált segíteni [Sikerült is neki.].  

Egyébként game már van az Elfenbõl, csak nem FPS és nem hivatalos. XD Mortal kombat szerû 2D-s fancucc, amiben a manga szereplõi is szerepelnek. Mayu az egyik legveszélyesebb ellenfél, mert Bandou vele van és bármikor hívhatja. XD

"Actually I envy you. Whenever you talk about archeology, you eyes shine like those stars in the sky. It makes me want to find something for me too. I want to shine like you do. I'm trying to find something for me with my heart and soul.- Naru /Love Hina manga/
"I'm... better at gaining happiness by not being myself... "-Lucy /Elfen Lied manga/
,,Indivisibiliter ac Inseparabiliter! "

És hogy néz ki? Mayu meglobogtatja a cetlit, mire materializálódik egy Bandou, és felpofoz minkett a műkezének a maradványaival, amit előtte a pisztolya tönkrevágott? XD

If you are a girl under the age of 12
And you are high on marijuana
Don't ride your bike!

Undertaker wrote:

Hát, nem lenne túl szép dolog beleállítani a fejébe a közelben álló utcai lámpákat, ha egyszer látom hogy õszintén bánja, ha egyszer azt mondja nekem, egyedul csak miattam tudott mindeddig életben maradni,  és korábban említettem neki, hogy ne menjen el, már van otthona és családja, a Mapple Innben. XD Meg gondolom a kezelések alatt is azt sulykolták bele, hogy baleset volt és nem gyilkosság, így a bosszu sem nyomaszthatta [annyira].

Már hogyne lenne az? Vaze, lemészárolta a családját! Ilyenkor az ember nem megbocsájt, hanem bosszút áll, kezelés ide vagy oda.

Btw, szerintem felesleges szinezgetni, aki nem jön rá magától, hogy egy Elfen Lied topicban spoilerek lehetnek, az magára vessen.  Tartogasd az ilyesmit a "Mit nézel" meg hasonló általánosabb topicokra... Vagy ahogy gondolod...

http://img81.imageshack.us/img81/4818/ph34rt3hcut3on3sha7.png

>-=RelakS=-: Majdnem. Mayu a szoknyája alól elokap egy telefont, mire megjelenik Bandou, aki hol pisztollyal, hol rakétával támad ránk. xD
>Manitu: Hiába mészárolta le, az eset akkorsem olyan egyszerû. A szemet-szemért elv meg pont azt pesszimista képet erõsítené, amit az anime sugall. (Sejtem honnan vettétek ezt a nem normális reakció dolgot. Kíváncsi vagyok mi lett volna, ha nem írnak ilyet. roll )

Amúgy meg nem értem mi ez a felháborodás a spoilereken. Szacsi is spoilerbe írt így gondoltam helyesebb ha én ís úgy írom. Ide is jöhetnek olyanok [Jöttek is.], akik még nem látták/olvasták az Elfent, vagy abszolút nem hallottak róla. Vagy ahogy gondolod... :]

Ui.: Az elõzõ postomban az én verziómat mondtam el, ami szigorúan szvsz.

"Actually I envy you. Whenever you talk about archeology, you eyes shine like those stars in the sky. It makes me want to find something for me too. I want to shine like you do. I'm trying to find something for me with my heart and soul.- Naru /Love Hina manga/
"I'm... better at gaining happiness by not being myself... "-Lucy /Elfen Lied manga/

A spoilert csak úgy megjegyeztem, ha akarod használd nyugodtan, de valljuk be, aki meglepõdik azon, hogy egy konkrét animének szentelt topicban spoilerekbe botlik, azzal valami nincs rendben. Mint látod, a tiedet én is úgy idéztem be, ha te spoilerbe írtad, akkor én is, csak szvsz felesleges.

Off off.

Látom a szavazásban jobban áll Lucy. Helyes, én is rá szavaztam! cool

Az emberek világa kötelékekbõl áll. A gubancos szálak úgy ágaznak szét, mint a vörös pókliliom törékeny virága. A düh, fájdalom és könnyek erejével, mikor az éjfél függönye felgördül, az engesztelhetetlen bosszúvágy beteljesül.

Én is. Igaz eddig csak a mangát olvastam, az animébõl meg a 9.résznél járok.

NULL

Ja, a mangában kezd fokozódni a helyzet O_O Szegény Nana, meg ha jól olvastam a számot, akkor #27 sad

Don't ride your bike!

Nem hittem volna, hogy lesz Bandounál aljább ember, de tévedtem. O_O Amúgy annak ellenére, hogy kezd "bevadulni" a történet, eddig ez a kedvenc kötetem. Talán azért, mert innentõl már minden újdonság, meg a rajzstílus is végre kiforrott.

Az nem gond baj, hogy kezd bevadulni a történet sõt...Remélem a mangában nem olyan összecsapott vége lesz mint az animében. "A mindent megbocsátok csak mert szeretlek" stílus sajna nem illett oda... Már bocs de ez a véleményem...

NULL

Elírtam :S #28 a szegény pára hmm

Don't ride your bike!

>dorine: A RAW-ból ítélve [Csúnya dolog, tudom. axe ] is kb. hasonló vége lesz, bár Kouta sokkal többet évõdik. Viszont a vége sokkal kidolgozottab, meghatóbb és mondhatni Happy Endebb. :Â')

Én megvárom az angol végét ^^ Bár megnéztem a következő fejezetet a japánból, és lesz a végén sápadása néhány szereplőnek big_smile

Don't ride your bike!

Undertaker wrote:

...meg a rajzstílus is végre kiforrott.

Nem mondod? Akkor lehet elolvasom majd. Egyszer belenéztem, de olyan moslék rajzok voltak az elején, hogy inkább hanyagoltam. Bár ha a 12 kötetbõl 8 olyan, akkor még mindig elgondolkodtató, hogy megéri-e...

Az eleje tényleg legalábbis furán van rajzolva, a 8. kötetben morog is pár sort a csaj, hogy milyen rossz érzés, mikor megnézi az első rajzait, és rájön, hogy azok mennyire vacakok big_smile Később a stílus megállapodik egy szinten, ami szvsz élvezhető, bár az elején nekem csak Lucy túl sok keze nem tetszik, meg ahogy letépi Kisaragi-san fejét (ha úgy próbálná, minimum a könyöktörés big_smile).

Don't ride your bike!

Azért még messze van egy sokmangás gyakorlott mangakától, de önmagához képest bámulatos fejlõdés. Az alakok ugyan néha torznak tûnnek, attól föggõen, hogy milyen irányból nézve lettek megrajzolva, de ilyesmi mindenhol elõfordul. Az alakábrázolás amúgyis a legnehezebb dolog.
>Manitu: Most mondanám, hogy elég ha a 7. kötettõl olvasod, mert ott kezd eltérni az animétõl, de ilyet nem szabad mondani. :X Egyébként könnyen olvasható manga, nincs telenyomva sok szöveggel és a szaknyelv is  ritka. A grafikai fejlõdés folyamatos, így egyre kevésbé lesz zavaró.

Hááát azért ez nem teljesen igaz... folyton van benne olyan, ami nincs az animében, és abban is van olyan, ami meg a mangában nincs.

Nozomi-chan, és Nyuu intim ámokfutásai rulz ^^

Don't ride your bike!

-=RelakS=- wrote:

Nozomi-chan, és Nyuu intim ámokfutásai rulz ^^

:smt104 Kezd érdekelni a dolog big_smile Yuri rulez big_smile

Mangát meg mindig elejétõl olvasok, akár láttam animében akár nem. Más élmény olvasva és más animálva.

Letöltési listához hozzáadva, majd egyszer sorrakerül. Host a Hayate-ot akarnám befejezni, de nagyon nincs idõm olvasgatni sad

hát nem tom.. nekem ez az anime nem nagyon jön be.. elkezdtem nézni de nem jutottam messzire.. kb 6 részt láttam asszem.. de lehet h kevesebbet. ,ár nem emlékszem. nekem túl durvának tûnt...

life is pain, get over it

Az igaz, hogy eléggé durva, de szerintem ezt az animét akkor értékelheted igazán, ha vegignézted.  :roll:
A durva részekkel meg úgy vagyok, hogy tudom, hogy csak rajz, és nem hal meg senki, szóval nem hatnak meg különösebben.  :wink:

Az emberek világa kötelékekbõl áll. A gubancos szálak úgy ágaznak szét, mint a vörös pókliliom törékeny virága. A düh, fájdalom és könnyek erejével, mikor az éjfél függönye felgördül, az engesztelhetetlen bosszúvágy beteljesül.

hm.. én most kezdtem olvasni a mangát, az első kötettel végeztem még csak... meg régebben láttam az első részt animében.. hm.. hát sztem tökjóó  :lol:

NULL