Re: Elfen Lied

vingilot wrote:

>Anzu93-neked kedvenced Mariko? *meglepettség* Azt hiszem õ az,akit a szintén a legjobban lehet sajnálni,mert egész rövid kis életében eltorzult módon élt,és még csak nem is tudott róla.Hisz emlékezzünk rá,mikor kérdezgette,hogy most már megölhetem õket?Brrr...tõle a hideg kiráz a sajnálatom mellett.

Sajnos igen, de Lucy-t is csak azért akarta megölni, mert ráuszították... nem tudom, én egy kis reményt fûztem hozzá, talán ez elvakította a nézetemet...  :oops: abban viszont egyetértek, hogy elég nyomorúságos élete volt... de olyan szép volt, mikor Kuramával utoljára voltak együtt... ott volt olyan, akinek mindigis szerettem volna (na, nem akkor, mikor megtámadja Nanát :!: ). Igazából ennyi filozofálás után már nem is tudom pontosan, mit is tetszik Marikoban, lehet, hogy csak megsajnáltam :oops:  
A másik meg, nem azt mondtam, hogy alá kell írni azt a petíciót, csak, ha vkit érdekel... roll

NULL

Nekem tetszett az Elfen Lied, mert kiszámíthatatlan volt. Nem igazán tudok választani Nyuu és Lucy között, fõleg hogy kb. egy éve láttam az az animét és már nem emlékszem, mit éreztem. tongue
Szerintem se fogja az A+ leadni, ha ez mégis megtörténne én nem tudom, mit csinálnék. Mindenképpen 18-as karikát ér. A petíciót nem írom alá, bocsánat, Anzu.

Úgy tûnik ezt az animét csak vagy szeretni vagy utálni lehet.XD

http://img412.imageshack.us/img412/86/vashbanneron0.jpg

tényleg úgy tűnik Gato smile

Gato wrote:

Szerintem se fogja az A+ leadni, ha ez mégis megtörténne én nem tudom, mit csinálnék. Mindenképpen 18-as karikát ér.

Sajnos... Bár, szvsz nem lenne rossz ötlet, ha leadnák... Igez, hogy csak késõ este mehetne, de szerintem így is elég sokan megnéznék, sõt, ha emellett késõbb kiadnák dvd-n, az lenne a legjobb, mert a hozzám hasonló fanok ölnének az EL dvd-ért... smile

"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."

"A sivatag egy kalap sz@r. Kivéve a csillagokat. Azok olyan közel vannak... Tudod?"

A Sakál wrote:

Sajnos... Bár, szvsz nem lenne rossz ötlet, ha leadnák... Igez, hogy csak késõ este mehetne, de szerintem így is elég sokan megnéznék, sõt, ha emellett késõbb kiadnák dvd-n, az lenne a legjobb, mert a hozzám hasonló fanok ölnének az EL dvd-ért... smile

Tehát igazi EL hangulat lenne... :smt095

NULL

Persze és az eddig sem épp rózsásan álló megitélés az anime-kal szemben a béka...-ja alá süllyedne.

http://s22.photobucket.com/albums/b319/mpepe/th_siglolipwn.jpg
KILLER LOLI POWA!!!^^

Anzu93 wrote:
A Sakál wrote:

Átvitt értelemben gondoltam... tongue

mpepe wrote:

Persze és az eddig sem épp rózsásan álló megitélés az anime-kal szemben a béka...-ja alá süllyedne.

Ezt nem lehet biztosan állítani, bár gondolom, errõl is igencsak megoszlanak a vélemények, mint eme anime megítélésérõl...

"A sivatag egy kalap sz@r. Kivéve a csillagokat. Azok olyan közel vannak... Tudod?"

A Sakál wrote:

mpepe wrote:

Ezt nem lehet biztosan állítani, bár gondolom, errõl is igencsak megoszlanak a vélemények, mint eme anime megítélésérõl...

Huhh,én biztosan állítom XD Nehogy azt mondd,hogy komolyan venné bárki is a korhatáros karikát  :!:
És gondold el,kik néznék...kb olyan eszes egyének,akik néha értelmes hozzászólással növelik pl A+fórumát,hogy milyen jó anime,mert véres,meg öldökölnek benne. Naneeeeem!!
Nem kell ez nekünk,és még jó sokáig nem is fog kelleni,ha ésszerűen gondolkodsz!

Nézzetek sok-sok Wolf's Raint,Ayashi no Cerest,Angel Sanctuaryt és Kenshint!!!
És olvassatok sok-sok Kagen no Tsukit,Fushigi Yuugit és X-et!!!!

I wanted to tell my old self,that in order to protect someone you have to sacrifice your own life.But to continue to protect someone is to never betray him.

vingilot wrote:

Huhh,én biztosan állítom XD Nehogy azt mondd,hogy komolyan venné bárki is a korhatáros karikát  :!:

Az már lényegtelen, hogy nem veszik komolyan... Az az õ bajuk... Az a karika nem véletlenül van ott.  De a lényeg az, hogy ott van, (azaz lenne) és ezzel senki sem tud(na) mit kezdeni. Ez is olyan, mint pl. a törvény. Be kell tartani, ha nem tartod be, felelõsségre vonnak. Szvsz nem hinném, hogy olyannyira befolyásolná az animég megítélését, ha megjelenne itthon. Ha valakinek meg mélységesen sérti a törékeny lelkivilágát az Elfen Liedben lévõ brutalitás, akkor ajánlom neki, hogy nézzen meg egy-két érdekes filmet, de olyat, amiben valóban megtörtént szenvedést ábrázolnak. Utána asszemÂ', hogy már nem tûnne olyan brutálisnak az EL senkinek. És akkor még mindig ott lenne a 18-as karika rajta... Szóval, mondhatná bárki, hogy így brutális, úgy brutális, nem kell nekik megnézni, ennyi... tongue

vingilot wrote:

És gondold el,kik néznék...kb olyan eszes egyének,akik néha értelmes hozzászólással növelik pl A+fórumát,hogy milyen jó anime,mert véres,meg öldökölnek benne. Naneeeeem!!

Hát sajnos vannak ilyen egyének, de hát ez van sajnos... (bezzeg ha õk lennének a szenvedõ alanyok, már nem tetszene nekik anyira)

vingilot wrote:

Nem kell ez nekünk,és még jó sokáig nem is fog kelleni,ha ésszerûen gondolkodsz!

Az lehet, de kockázat nélkül sohasincs gyõzelem! smile wink

A Sakál wrote:
Anzu93 wrote:
A Sakál wrote:

Átvitt értelemben gondoltam... tongue

Szerinted én nem?? :yawinkle:
A korhatáros karikával kapcsolatban, tényleg érdemes rá figyelni, de szerintem ez az idegrendszer erõsségétõl is függ, mert én még 16 se vagyok (távolról se :confused1: ), mégis végignéztem  :-(  ...bánt a lelkiismeretem... :-( ... szval  csak annyi, hogy egy ismerõsöm is megpróbálta és eléggé sokkos lett szegényke (pedig õ már 17 éves...).
Tehát tényleg nem túl jó ötlet az A+-ra feltenni, de akkor hol tudja megnézni az az emberke, akit érdekel, de nincs internete? (ilyen nincs is roll ) Most komolyra fordítva a szót, ha nincs csatorna, ahol leadják, akkor hogyan lehet kasszasiker?

NULL

Amúgy tök lényegtelen azon vitatkozni, hogy hol adnák le, mert egy jó ideig biztos nem fogják sehol sem leadni, 2005-ös anime lévén...

roll  :roll:  :roll:  Ebben van logika, talán egyszer németül leadják valahol... és akkor téma lezárva, ok?  :D

NULL

A probléma az hogy az anime-kra elég sokan úgy tekintenek mint a hentai-okra manapság a nem éppen nyugati nyitotságú országunkban és bármi hihetetlen de bárki elcsíphetné véletlenül-ha leadnák- ahogy pl.Nana épp vérben tocsogva meztelenül lóg kikötözve.Na most szerinted ez milyen fényt vetne az anime-kra?  :roll: (karikától függetlenül)Az pedig hogy kasszasiker lenne-e nos...a hírhedt és a híres között van különbség és szvsz többet ártana mint amennyi haszna lenne.
u.i:Ja és 2004-es ha jól tudom.

http://s22.photobucket.com/albums/b319/mpepe/th_siglolipwn.jpg
KILLER LOLI POWA!!!^^

Anzu93 wrote:
vingilot wrote:

Egyébként,azt hiszem Nanát birom a llegjobban

Nekem is Nana a fõ kedvencem Mariko mellett big_smile

Amúgy ha vki szeretné, hogy az A+ -on leadják az EL-ed, az írja alá a petíciót a www.annsheandhella.gportal.hu -n. Nem fûzök hozzá nagy reményeket, de én is aláírtam, hátha leadják egy modjuk 16-os karikával :-) Végül is jó lenne, nem? Akit érdekel, sztem nyugodtan írja alá ^^

Jézusom. 16-os karikával? Szénfekete 40-essel inkább. De szerintem nem mernék bemutatni. Meg nem is lenne sok értelme, ez egy abszolúte szélsõséges anime; a magyar nézõközönség képtelen lenne a helyén kezelni, fõleg abban a környezetben amiben be lenne mutatva. Õrültség.

NULL

snakekiller wrote:

Jézusom. 16-os karikával? Szénfekete 40-essel inkább.

Figyelj, az elõbb láttam egy 16-os karikát egy olyan filmen, amihez azért már egy konkrétabb idegrendszer kell, mert elég brutális részek vannak benne igen reálisan ábrázolva. (és akkor még finomabb voltam)

snakekiller wrote:

Jézusom. 16-os karikával? Szénfekete 40-essel inkább. De szerintem nem mernék bemutatni. Meg nem is lenne sok értelme, ez egy abszolúte szélsõséges anime; a magyar nézõközönség képtelen lenne a helyén kezelni, fõleg abban a környezetben amiben be lenne mutatva. Õrültség.

Hhhhh... ennyi ellentmondás nekem is elég volt, hogy rájöjjek, hogy az A+ nem adhatja le... azért írtam, hogy vmikor majd leadják németül (már ha ott leadhatják). Vagy végülis a legjobb megoldás a "magánmozi", nem big_smile ?

NULL

A Sakál wrote:
snakekiller wrote:

Jézusom. 16-os karikával? Szénfekete 40-essel inkább.

Figyelj, az elõbb láttam egy 16-os karikát egy olyan filmen, amihez azért már egy konkrétabb idegrendszer kell, mert elég brutális részek vannak benne igen reálisan ábrázolva. (és akkor még finomabb voltam)

Én csak azt írtam, hogy ÉN mivel vetíteném. smile végülis a Blue Gender-t is 16-ossal adták...

NULL

Oks, de szerintem a 18 is bõven elég, ha meg egy olyan film, mint a The Beast of war 16-os karikát kap, akkor szerintem az EL-nek is bõven elég lenne... Sõt, ha tényleg a The Beastból indulnék ki, akkor azt mondanám, hogy egy 12-es... big_smile És jah, a Blue Gendert is 16-os karikával adták, pedig abban is folyik azért a vér... (többek között az emiatt se tetszett annyira... )

Azért 12-es biztos nem lesz sohasem big_smile  
A "The Beast of war"-t nem ismerem, de elég erõszakos és véres lehet, ha az EL mellette 12-es... nah, ehhez biztos kell idegrendszer :-)

NULL

A Sakál wrote:

Oks, de szerintem a 18 is bõven elég, ha meg egy olyan film, mint a The Beast of war 16-os karikát kap, akkor szerintem az EL-nek is bõven elég lenne... Sõt, ha tényleg a The Beastból indulnék ki, akkor azt mondanám, hogy egy 12-es... big_smile És jah, a Blue Gendert is 16-os karikával adták, pedig abban is folyik azért a vér... (többek között az emiatt se tetszett annyira... )

Ha UGYANARRA gondolunk szerintem egyáltalán nem olyan durva az a film. De ez itt OFFT

NULL

Off: igen, ugyanarra gondolunk, és szvsz ez a film azért elég durva. Bár, akkor nézd meg újra! big_smile  És szvsz azért is durvább ez a film, mint az EL, mert az utóbbi csak egy anime, míg ez a film egy megtörtént eseményen alapul, és azt elég reálisan is mutatja be. /Off vége

Egész jó kis szavazást raktatok be. Egyik féleszû a másik szeszélyes, nem tudok választani. XI Ezt szerintem semmilyen karikával sem fogják leadni. És most nem feltétlenül a vérre gondolok.

NULL

Már csak azért sem adnák le, mert az ismertebb animék közé tartozik és azokat drágábban tudják beszerezni

hát ehez a cucchoz csak manga formájában volt szerencsém, de elég is volt arra hogy az anime-t már ne akarjam megnézni... fanservise áradat... meg a sztori sem fogott meg... na jó nem akarom szidni úgyhogy inkább be is fejezem mégmielött bárki megsértõdik ( csak azért írtam mert Wagner testvér mindíg óbégat hogy nem írunk eleget a topicokba... tongue )

http://i182.photobucket.com/albums/x112/miyumesan/Msolat2-d.graymansign.jpg

Én csak a fórum kihalása ellen szeretnék tenni valamit smile
Amúgy tudom, hogy mit gondolsz az EL-ről, egy véleményen vagyunk smile
nem is kell beszélni róla