Topik: Az animé-k hatása az életedre

Biztosan mindenkinek hozott már valamilyen változást az hogy anime-ket néz. arra vagyok kíváncsi hogy milyeneket, vagyis hogy nem én vagyok e az egyetlen aki meghibbant big_smile
például a telefonom már úgy néz ki mint egy karácsonyfa: többek között egy Masha és a doremi egyik figurája lóg róla, a hátterem is anime-s. aztán megszállottan keresem a boltokban az animefigurás cuccokat legyen szó bármirõl.Lassan a viselkedésem is átalakul, a reakcióim egyes helyzetekben, meg az arckifejezésem is olyan mint egy animefigurának (a barátnõm mindíg jól szórakozik rajtam):P hogy a szobám hogy néz ki azt inkább már le sem írom, el lehet képzelni... a pénzemet mangában számolom-mennyit tudnék venni belõle... 8) és a legújabb õrület!: nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem a fiú-izlésemet is alakítja hogy éppen mit nézek (pl a FMA óta újra tetszenek a szõke pasik  :oops: ) lehet ez már kicsit beteg, fõleg hogy rámjön a sírás ha meglátok egy elfuserált cosplay-t...
naszóval! veletek mi a helyzet?

http://i182.photobucket.com/albums/x112/miyumesan/Msolat2-d.graymansign.jpg

Re: Az animé-k hatása az életedre

Én is sokat változtam, mióta animéket nézek! és azt hiszem jó értelemben. Én is hajtok az animés cuccokra, a szobám televan animés poszterekkel, meg a rajzaimmal. Az öltözködésem is más lett, pl. hordok miniszoknyát, és van am felveszek hozzá térdzoknit! (nem röhögni, nekem tetszik) big_smile Aztán a belsõ dolgok. Az arckifejezéseket elég gyakran átveszem, meg a mozdulatokat, a nézéseket (itt fõleg FMP-re célzok). A fiúk meg.. ez nehéz dolog, mert az animés pasik általában õrült jól néznek ki, így rendesen csorgatom a nyálam! big_smile Meg még van egy csomó dolog, ami most nem jut eszembe! XDD szval ennyi

-De te... Te úgyis velem maradsz, és helyettem is sírsz majd, ugye?- Eyes

Nyugtalanság, álmatlanság, indokolatlan erõszakosság, száj habzás, rohamok, görcsök.

Na jó komolyan: Nem gyûjtök semmilyen animés cuccot, de viszont ha van akkor megnézem a figurákat dvd-ket, mangákat esetenként meg is veszem azokat. És igen én is többet gesztikulálok. A lányok meg szépek voltak elõtte, utána is.
Ja igen egy idõ után kialakult a baráti körömben, hogy elkezd valamelyikünk hülyeségeket beszélni, mi meg további hülyeségekkel reagálunk rá. Eközben mindenki úgy beszél és úgy tesz mintha ezt komolyan is gondolnánk mint ha ez lenne a normálisa. Senki sem röhögi el magát. Ez nem tudom mire is jó de nekem (és szerintem nekik is így tetszik) Habár ez tán nem is ennek a következménye mert egyedül talán csak én nézek ilyeneket köztük. Szóval ez így kialakult. Amikor elkezdtük lökni a hülyeségeinket azt vettük észre minden "újonc" dölöng a röhögéstõl. Vissza gondolva tényleg elég vicces. hmm

NULL

Hatás?Töménytelen gesztikuláció,rajzgyártás,nyáladzás mindenféle pasira,mangagyűjtés,animebambulás.
Ettől függetlenül szeretek eljárkálni barátaimmal,szal ez nem változott.És igen,pasik előtte is jók és helyesek voltak,meg utána is big_smile

Egyébként,talán zenei ízlsben is mutatkozik.Rengeteg animezenét hallagtok,persze belefér más is,de mégis big_smile
Röviden,tömören,ennyi.

Nézzetek sok-sok Wolf's Raint,Ayashi no Cerest,Angel Sanctuaryt és Kenshint!!!
És olvassatok sok-sok Kagen no Tsukit,Fushigi Yuugit és X-et!!!!

I wanted to tell my old self,that in order to protect someone you have to sacrifice your own life.But to continue to protect someone is to never betray him.

jah, igen. a zenét kihagytam. én is rengeteg animés zenét hallgatok, szinte már csak azt. most valahogy csak ez tud lekötni! big_smile

sacc wrote:

pl. hordok miniszoknyát, és van am felveszek hozzá térdzoknit! (nem röhögni, nekem tetszik) big_smile

Szerintem a fiú osztálytársaidnak is. smile
Már elgondolkodtam azon, hogy vajon tényleg mindenhol így néz-e ki a tipikus japán iskolai egyenruha? (feltételezem, hogy igen)

Az animék hatása az életemre?
1) rengeteg kiváló zene (nem is nagyon hallgatok mást... néha azért 1-2 Sziámi, Amorf, Hst7, Moby, Enya vagy Dario-G becsusszan big_smile)
2) egy nagyszerû hobbi
3) INSPIRÁCIÓ (így, csupa nagybetûvel cool)

Deo favente navigas vel limine. (Horatius)
Ira impedit animi iuditium. (Cato)
Waff! (Ein)

Én a naptáramat is ehhez igazítom, még az egyhetes külfödi nyaralást is lemondtam miatta... Nah meg a szobám is tele van Tsubasa-s, Kaleido-s és Inu-s poszterekkel. Még a fiúkat is eszerint válogatom... lol

"Ez még csak az álmunk kezdete..."

én már kinöttem az ilyesmikbõl   8)  de ha egy Saitou Hajime kinézetû fazon jönne velem szembe lehet nem állnék ellent   tongue  :D

Shinzo wrote:

de ha egy Saitou Hajime kinézetû fazon jönne velem szembe lehet nem állnék ellent   tongue  :D

egyetértek XD tongue

Meg azon gondolkodtam,hogy nálam nem lépett fel idegeskedés vagy bármi hasonló.
Bár,könnyen meglehet,hogy Győrben ez elő fog fordulni,mivel ott még szgép sem lesz,amin nézhetnék bármit ^^"""

I wanted to tell my old self,that in order to protect someone you have to sacrifice your own life.But to continue to protect someone is to never betray him.

4 napra szétszereltem a gépem és átvittem anyámhoz, hogy tudjak tanulni a halasztott vizsgámra, de kínszenvedés volt. Úgy érzem eléggé a téma függõje lettem. Így is a húgom gépéhez lopakodtam oda néha, hogy megcsekkoljam mit fordítottak le, vagy hogy jött-e ki újabb ismertetõ, de azt sikerült megállnom, hogy a fórumra ne jelentkezzek be. Tehát negatív hatásként elmondhatom, hogy eddig két elfuserált egyetemi félév van a hátam mögött.
Egyébként ezek szerint nem csak én vettem át pofákat anime-kbõl smile Én oyan Spike féle meglepõdött arcot vágom a legtöbbet. Ja meg utoljára gõzöm sincs min sírtam, de az anime-k közül már több is meg tudott ríkkatni. Meg anime nélkül sosem kezdtem volna bele a VirtualDub és hasonló programok, valamint a videokonvertálás rejtelmeinek feltérképezésébe. Meg az igen helyett folyton hai-t mondok smile meg nemtom, de már nem tudnám elképzelnia  fdolytatást anime-k nélkül

http://sig.anidb.net/images/signatures/3654/aBopk/signature.gif

Én néha úgy szoktam nézni, mint az animék negatív szereplői általában, kicsit felemelem a fejemet, kicsit oldalra billentem és lenéző tekintettel sujtom le az embereket, ja és közben vigyorgok smile

nekem a kedvencem, am úgy mosolyognak, h csukva van a szemük! az olyan kawaii! azóta én is így mosolygok! ^^

azt én is szoktam! és ha valaki bosszant akkor átmegy Xellos csúkottszemû mosolyává... 8)

big_smile én azt bírom a legjobban, ahogy Tessa mosolyog! ^^

a kedves naív mosolyra gondolsz vagy a megszállottra amikor Kanaméval jópofiznak?

a kedves naívra! smile

az cuki! de én inkább a spontán öngyulladósra szavazok! fõleg most big_smile

Hát,hugom szerint baromira idiótán néz ki rajtam,ha bármilyen arcformát,v mosolyt,v mozdulatot kölcönzök...XD Azt mondja,az nem emberi big_smile De szerintem olyan aranyosak!! Bár,igazából már természetessé vált számomra az ilyen,úgyhogy nem tudom mit vettem át,és mit nem XD

Hát, méha ha valaki felidegesít eszembe jut, hogy Kaname hogy veret Souske-t, meg hasnló dolgok más animekbõl és spontán röhögök...bár megtehetném én is.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentõ példának.

Én is tisztára + vagyok katanva az animektõl!!Az összes pénzemet animes cuccokra költöm!És ha jönek az ünepek még rosszabb!!
-Mit kérsz ajándékba kislányom?                                                    
-Mindegy csak mangás vagy animes cucc legyen!!!

Evvel õrületbe kergetem a szüleimet!Folyton az animekrõl dumálok!! tongue Ya és ha kihagyok egy részt a kedvenc animeimbõl,tiszta ideges leszek és allig várom,h ismételjék már!!Hát csak ennyi
roll

nightdemon

Ezt hívják függõségnek XD

NULL

nightdemon wrote:

-Mit kérsz ajándékba kislányom?                                                    
-Mindegy csak mangás vagy animes cucc legyen!!!

Ezt én is bevezettem,de anyu azt mondta,h õ nem rendel neten,viszont akkor mégis hogy szerezzek magamnak mangát??Mondtam,h redelek magamnak,õ meg fizet,de eme lehetõség sem tetszik neki XD Nem baj,gyûjtögessük szorgosan a péééénzt big_smile

Ó, nálam olyan volt, hogy vettem magamnak 2 vagy 3 mangát. Mutatom anyámnak (mert a szépen rajzolt cuccokat õ is meg szokta nézegetni :3), erre kérdezi mennyi volt. Mondom neki, erre "Jó az úgy, ha kifizetem és megvan a szülinapi ajándékod?".
Köszi anyu smile  Hát nem aranyos ^_^ ? Pedig soha nem szoktam olyat csinálni, hogy kierõszakolom magamnak, meg "Vedd meg nekem lécci lécci lécci!" , csak tudja, hogy gyûjtöm õket :3

NULL

elöbb következõ beszélgetés anyával:
miyu: mit tervezel karácsonyra ajándékügyileg?
anya: egyenlõre semmit. mert?
m: mi lenne ha mangát kapnék?
a: hát azt én nem tudok venni.
m: de én igen!
a: akkor majd pénzt kapsz a fa alá jó?
m: és mi lenne ha most kapnék pénzt és manga lenne a fa alatt- akkor tudnék mit olvasni a szünetben ^^
a: és az mennyibe kerül?
m: amennyit rászánsz...

XDDDDDD az üzlet megköttetett

áh nekem a nagymamám vett mangát a névnapomra smile de még elõtte vettem meg magamnak és akkor el akarta venni...hogy még ne olvassam el aztán persze kikönyörögtem tõle^^

NULL