Re: Ki mit olvas?

Azt pontosan nem tudom de majd kiderül ha hazamegyek  :D

http://www.kepfeltoltes.hu/060712/chiiquote_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

nah kiderült már?

Én most Michael A. Stackpole-tól olvasom a Kerenszkij-vére trilógiát. Most tartok a 2. könyv felénél. Ez a trilógia az első 3 Battletech könyv. Viszont már rég elolvastam a folytatásait. Amikor megvettem az első Battleteches könyvemet még nem is néztam hogy az hányadik. Az volt a 16. köny egy 8 részes történet 1. könyve, ami arról szól hogy a Belső Szféra összefog a Klánok ellen akik visszatértek hogy visszaállítság a régi Csillagligát. De erről többet nem is mondok, olvassa el mindenki akinek felkeltettem az érdeklődését. Remélem nem én vagyok az egyetlen sci.fi rajongó. És Wagner kérlek ne fikázd le a Battletech univerzumot, majd adok  egyet vagy többet hogy olvasd el. Mindenkinek megvan a kedvenc műfaja és ezt tiszteletben kell tartani.

Nobody is innocent, there are merely varying levels of guilt.
An opened mind is like a fortress, with it's gates are unbarred and unguarded.

Fikáztam én a Battletech-et?
Akkor idézz tőlem.
TE mondod, hogy tiszteletben kell tartani, hogy másnak mi a kedvenc műfaja, amikor te is lefikázod más könyveit?
najó nem akarok kötekedni  :twisted:

Én nem fikázok le senkit, én tiszteletben tartom ki mit olvas ( höhö ez jó - mint a téma címe...), csak esetleg kifejtem a véleményem , mert én egy őszinte típus vagyok. Tudod Wagner. Én sem akarok amúgy kötekedni.

Jaroslav Ha¹ek-tõl a ©vejk van tervbe véve, bár csak egy hét múlva. Sok unalmas órát fogok eltölteni Pesten a 4 fal között. Valamire ki kell használni big_smile

http://mbweb.uw.hu/Egyeb/get_firefox2.jpg
Nagy felfedezések:
Egy neves amerikai politikus-tudós anno felfedezte a csúcshatást (elektrosztatikai fogalom) Sárkányt röptetett viharban! Sokan utánacsináták a kísérletet. Azóta tudjuk, hogy viharban nem tanácsos sárkányt eregetni.

Wagner wrote:

nah kiderült már?

Jah egen: az 1ik : A pénz szaga; a másik: Negyven prédikátor...hmmm asszem...ha jól emléxek big_smile

Ezket nem olvasam, a pénz szaga az riport, nem? A negyven prédikátor asszem az regény lehet (vagy riport). nem tudom smile

Hát én se olvastam és azt se tom h riportok e de majd azt is kiderítem big_smile

Moldováig ugyan még mindig nem jutottam,de a kezembe akadt Bulgakovtól A Mester és Margarita.Hát,anyám olvasta nemrég,és azt mondta,h kb semmit nem értett belőle,és megkért,olvassam el,mert kicsit jobban értek az értelmezésekhez(lehet magyar szakra kellett volna mennem big_smile).Úgyhogy most épp elkezdtem,de 70 oldal után még nem mondanék semmit,csak hogy tök érdekes a hangulata smile

Nézzetek sok-sok Wolf's Raint,Ayashi no Cerest,Angel Sanctuaryt és Kenshint!!!
És olvassatok sok-sok Kagen no Tsukit,Fushigi Yuugit és X-et!!!!

I wanted to tell my old self,that in order to protect someone you have to sacrifice your own life.But to continue to protect someone is to never betray him.

Wagner wrote:

Ezket nem olvasam, a pénz szaga az riport, nem? A negyven prédikátor asszem az regény lehet (vagy riport). nem tudom smile

Nah: a Pénz szaga riport a másik regény 8)

Én perpillanat Victor Hugo: Nyomorultak  
Betty Mahmoody : A lányom nélkül soha könyveket olvasom.
Szerintem mindkét könyvnek van mondanivalója és eléggé elgondolkoztató... Bár nem mindenki szereti a hosszú könyveket...

NULL

A Lányom nélkül soháról inkább ne is beszéljünk! Bocs hogy ezt mondom. De film verzióban néztuk társadalom-ismeret órán és már teljesen kikészültünk tőle. Hogy mi van ezeknél az araboknál. Te atyaúristen! Wagner is tudna mit mondani róla. Ugye Wagner? Mégegyszer bocs a fikázásért! big_smile

Nem írtam egy szóval se hogy vidám történetek...
Amúgy no problem! Mindenkinek egyéni véleménye van!

NULL

Mostanában ráálltam az angol nyelvû könyvek olvasására...

Most párhuzamosan kettõt is:

Paulo Coelho: The devil and Miss Prym
és
Hideyuki Kikuchi: Vampire hunter D - Tale of the Dead Town

Eddig mindkettõ tetszik, bár utóbbinak elég nehéz a nyelvezete o.O

NULL

Coelhotól még mindig csak a ZArándoklatot olvastam
Vampire Hunter D tetszett, legalábbis az anime big_smile

jah és, mostanában nem olvastam semmit, kötelezőn kívül, ami az Úri muri, talán be is fejezem tongue

hmm kb 2 napja (2 év késéssel tongue ) kiolvastam: Mikszáth Kálmán - Szent Péter esernyõje big_smile

Nekem tetszett az a könyv.
Amúgy Anna Frank naplóját olvasom most németül.

NULL

Karl May - Az inka öröksége
Nem a kedvencem, dehát muszály kiolvasni, s hálistennek nem a leghosszabb. tongue

http://i106.photobucket.com/albums/m278/kaname119/THC.jpg

Most éppen a sógunt olvasom, ami nagyrészt Japánról szól. Nagyon tetszik, és még japánul is tanulok. big_smile

Az emberek világa kötelékekbõl áll. A gubancos szálak úgy ágaznak szét, mint a vörös pókliliom törékeny virága. A düh, fájdalom és könnyek erejével, mikor az éjfél függönye felgördül, az engesztelhetetlen bosszúvágy beteljesül.

nem erőltettem az Úri murit

a Sógunt viszont megszereztem öreganyámtól, meg még mellé pár könyvet tartaléknak [Renoir élete, Monet élete, Emil ZOla:Nana, meg ilyesmiket lol]
ha majd leérettségiztem talán el is tudom kezdeni őket ^^'

Én pont ma este tudtam nekiállni a Kernszkij-vére trilógia harmadik részének, az Elveszett sorsnak! Még ezt elolvasom aztán egy fantasy könyv jön (Dragon Lance - Lord Soth), utána megint vissza a Battletech univerzumba! big_smile  :lol:

Hétvégén elolvastam Paulo Coelho: Veronika meg akar halni cimű könyvét lol
csak ajánlani tudom, olvassátok el wink

Én is csak ajánlani tudom, nagyon jó *_*

NULL

csenge08 wrote:

Most éppen a sógunt olvasom, ami nagyrészt Japánról szól. Nagyon tetszik

Ügyeletes voltam a suliban [ami annyit jelent, hogy a portás mellett kell ülnöd egész nap és nem csinálsz semmit] és tudtam, hogy uncsi lesz, ezért elvittem magammal a Sógunt lol

nekem nem tetszett...90 oldal után mondom ezt
talán még folytatom egy darabig, de nem hiszem, hogy megér annyit ^^'