Re: Ki mit olvas?

A mágust nem akartam elolvasni pl..túl fentezis-nek hangzott...a Ragyogás persze az is marha jó volt...Sorvadj el-t csak a filmet láttam...A Hasznos Holmik meg szerintem a legszarabb könyve volt tongue meg is bántam, hogy elolvastam

amúgy ezekhez volt szerencsém:
Az
RAgyogás
Rémkoppantók
Rémálmok és Lidércek
Titkos Ablak, Titkos Kert
Fekete Ház (örülnék ha film készülne belőle)
Christine
Ezüst Pisztolygolyók
Bilincsben
Tortúra
Két ROse
Hasznos Holmik
Borzalmak Városa
A Holtsáv
Dolores
Setét Torony 1: A harcos
A Talizmán
Cujo
Éjszakai műszak

még van egypár amit csak filmben láttam, de több nem jut eszembe hirtelen big_smile

én még olvastam tõle a Sárkány szemét is (asszem ez a cime).... elég szokatlan mû tõle, mert kissé fantasy-s... de amilyen szokatlan olyan pocsék is... azóta is ott porosodik a polcomon  8)

A Sárkány szemét nem olvastam...:P...állítólag az egy mese, amit a lányának írt, mert szarul érezte magát, hogy csak olyan témái vannak, amiket nem mer megmutatni a lányának

1ébként nem tartom valami nagy írónak a fickót big_smile
régebben nagyon bírtam, de kinőttem belőle

én is birtam..... de szerintem már kiégett az idõk folyamán.... semmi újjal nem tud elõrukkolni....

és ha már átmentünk horrorba... én Clive Barker-ra szavanék... régebben azt irták róla hogy sokkal jobb mint King  8)

Clive Barker....sajnos nem vágom
az tuti, hogy King kiöregedett, mert tényleg semmi újjal nem tudott előrukkolni smile sztem már nyugodtan visszavonulhatna, ő a legolvasottabb író kb a világon...:P
amúgy meg már nem olvasok semmi horrort

Clive Barker = Hellraiser, Nightbreed (Éjszaka szülöttei), Korbács... ha ezek a cimek mondanak valamit  :P

nem mondanak semmit sajna sad
nekem a horror az kábé Stephen Kingnél kezdődik és kábé ott is végződik

de ne felejtsük el Edgar Alan Poe-t sem, mondjuk nem egy horror író, de sztem ő kezdte kapisgálni ezt a stilust

olvastam az összes novelláját.... annyira alapmüvek hogy azóta se tudta senki felülmúlni  8)

kivéve egyet nem.... ezt ugyanis sehol sem találtam eddig  :?: : A tömeg embere...

ok, ha temondod, majd utánanézek, aztán bepótolom smile

Akkor én is hozzászólok! smile

Nem olvastam S.K. -tõl sok könyvet, de ami teljesen magával ragadott, az a Végítélet volt. (most láttam reklámot; viasat3-on nyomatnak egy sorozatot belõle, de nagyon gagyinak tûnik)  Szerintem azt a könyvet nagyon jól megírta, bár ez szubjektív. Én mondjuk úgy vagyok, hogy ha horror, akkor H.P. Lovecraft wink Hátborzongató, miket írt.

Ami könyvek nagyon tetszenek mostanában; ajánlom mindegyiket:

-  Salvatore -- Sötételf trilógia (fentezi)
-  Aldous Huxley -- Szép új világ
-  George Orwell -- 1984
-  Ray Bradbury -- Farenheit 451
-  Daniel Keyes - Virágot Algernonnak
-  Gabriel García Márque -- Száz év magány (jelenlegi egyik kedvenc)
-  Elfriede Jelinek -- A zongoratanárnõ (beteg, nagyon beteg könyv)
-  Jerome David Salinge -- Zabhegyezõ
-  Paulo Coelho -- Az alkimista
-  Szabó Magda -- Az összes könyve mestermû, nekem "Az ajtó" a kedvencem
-  Moldova György -- vannak nagyon jó, és nagyon rossz könyvei is, de a nagy átlag tetszik

Most kezdtem el Bohumil Hrabal -tól a Sörgyári Capriccio -t.

"Én meg ott állnék egy mafla nagy szikla szélén, és az volna csak a dolgom, hogy ha a kis srácok közül egy bele akar szaladni, mármint úgy értem, ha például szaladgálnak, és nem tudják, merre mennek, akkor én ott teremnék, és megfognám a srácot. Nem is csinálnék semmit, csak ezt egész nap. Én lennék a srácfogó a rozsban. Tudom, ez hülyeség, de ez az egyetlen, ami igazán szívesen lennék. Tudom, hogy hülyeség."

Amit viasaton kezdenek vagy kezdtek, az nem sorozat asszem, hanem egy 6 órás film, amit feldarabolnak, bár lehel, hogy hülye vagyok big_smile

Ian Watson - Teljes Warhammer 40.000 Univerzuma c. könyv nagyon jó volt. Ezen kívül még 3 Gaunt Szellemei Regény-t olvastam (Ezek is Warhammer 40.000-es könyvek). Egy csomó Battletech könyvet is elolvastam már (NAGGYON JÓK), meg most a szünetben 3 Dragon-Lance könyvet. Pontosabban a Sárkánydárda-Krónikákat, bár most fogják kiadni a 4. részt is valamikor.

Nobody is innocent, there are merely varying levels of guilt.
An opened mind is like a fortress, with it's gates are unbarred and unguarded.

most éppen Rejtő JEnőtől olvasom az Ellopott futárt, jókat röhögök olvasás közben, tesóm meg hülyének néz

Gerald Durrell: Az istenek kertje

Elsõ sorban a klasszikus sci-fiket szeretem.
Frank Herbert Dûne univerzumát, Isaac Asimov Robot-Birodalom-Alapítvány univerzumát (Az eddigi postok alapján ezt sokan mások is szeretik), Stanislaw Lem mûveit és néhány Robert Silverberg regényt.
De az újabbak közül is van pár kedvenc:
Régebben nagy kedvenc volt a Star Wars, és van több mint negyven a témában íródott regényem/novellám, amik közül nem egyet többször is elolvastam. Alien&Predator könyvek... Terminator... A Battletech univerzum eddig minden megjelent kötetét, a Mechwarrior: Dark Age könyvekkel együtt (kedvencek: A Halálos Örökség és a Határvidék Farkasai.
A White Wolf kiadó The World of Darkness könyvei (Vampire: The Masquerade/Dark Age, Mage The Ascension stb...)

http://www.kepfeltoltes.hu/060807/sig_1perf4_litle_www.kepfeltoltes.hu_.gif

Ezt ugyan nem most olvasom,de muszáj megjegyeznem,hogy olvastam anno egy könyvet Galileiről,pontosabban,Galileiről és a kapcsolatáról a lányával...Baromira nehéz olvasmány volt,és nem is tetszett,de nagyon sok dolgot tudtam meg Galileről big_smile

Meg,van egy olyan könyvünk itthon,amit vmi újságíró csávó írt,a Náci emberkísérletek...Egy hétig olvastam,abból napi kis adag bőven elég volt ahhoz,hogy folyton rosszul aludjak...Normális esetben kb 2 óráig tartott volna,de a tartalmát nézve.Most komolyan,mikre képesek az emberek??

Egyébként,sok mindent szeretnék olvasni,pl Fable:Tündértánc,vagy Forgotten Realms kötetek,meg eleve Bűbájos Maryt és Farkasszemet.Jajj,nejkem mért nem hullik ölembe minden ????

Nézzetek sok-sok Wolf's Raint,Ayashi no Cerest,Angel Sanctuaryt és Kenshint!!!
És olvassatok sok-sok Kagen no Tsukit,Fushigi Yuugit és X-et!!!!

I wanted to tell my old self,that in order to protect someone you have to sacrifice your own life.But to continue to protect someone is to never betray him.

Shinzo wrote:

Gerald Durrell: Az istenek kertje

Rémlik, de nem biztos, hogy olvastam... viszont a Szerzõt nagyon szeretem. Anno az Aranydenevérek, rózsaszín galambok a kedvenc könyvem volt. cool Az Állatkert a poggyászomban c. regényén pedig 5. olvasásra is szétröhögtem az agyam. big_smile

Most Para-Kovács Imrétõl a  Lassú fény van mûsoron... sajátos sci-fi, egyedi alapgondolattal, Para-Kovács stílusában... smile

Deo favente navigas vel limine. (Horatius)
Ira impedit animi iuditium. (Cato)
Waff! (Ein)

Moldva György -  A napló (Che Guevara boliviai naplója)

http://www.kepfeltoltes.hu/060712/chiiquote_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

most ha ideirom hogy "Semmit" az hülyeség?
na mind1, semmit lol

NULL

chiigirl wrote:

Moldva György -  A napló (Che Guevara boliviai naplója)

Ezt nem olvastam tőle [túl drága ez a könyv]
én Moldovának a szatíráit szeretem, azokon el lehet gondolkozni és még viccesek is (ajánlom az Abortusz szigetek-et wink ), meg a regényei is jók, komolyabb hangvételűek, a riportjai közül meg még nem nagyon olvastam, csak a kubai riportot (harmadik majom a címe)

Moldova?Hmm,az az igazság,hogy még nem szántam rá magam,hogy olvassak tőle valamit.Illetve,egyszer elkezdtem szintén A naplót (érdekes,nekünk itthon két példányban is megvan!! ),de otthagytam,olyan,nem is tudom milyen stílus...

Egyébként,olvasta valaki Danielle Steeltől a Hullócsillagpmat?Ez a fiáról szól,aki mániás depresszióban szenvedett,és drogtúladagolásban meghalt.Szerintem elég körülményes olvasmány,nehéz megérteni,de nem a tipikus Danielle Steel könyv,és engem nagyon mélyen érintett.Kár,hogy szegény srác zenéjét sosem hallgathattam meg...

I wanted to tell my old self,that in order to protect someone you have to sacrifice your own life.But to continue to protect someone is to never betray him.

nem olvastam még deniel steelt, mifelénk azt mondják, hogy túl nyálas tongue...
moldovát meg nem a naplóval kell kezdeni big_smile

Bla-bla...pont azért mondtam,hogy ez kivétel a Danielle Steel művek között tongue Mármint,tulajdonképpen hm...ez nem úgy nyálas,mint a többi tongue Végülis,egyáltalán nem szerelmi történet.^^"

Amúgy is,a szatirikus stíl nem szívügyem. big_smile

Wagner wrote:

nem olvastam még deniel steelt, mifelénk azt mondják, hogy túl nyálas tongue...
moldovát meg nem a naplóval kell kezdeni big_smile

Daniel Steel sztem is nyálas...hmm én akkoris naplóval kezdem moldvát de nekem igy is jó...van még otthon 1-2 könyv tõle majd azokkal folytatom  8)

http://www.kepfeltoltes.hu/060712/chiiquote_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

mik vannak meg? smile